گالری نقره گاندی به خیابان فرشــــته، پاســـــاژ فرشته تغییر مکان یافت.

نقره خواص زیادی برای سلامتی دارد که از سال‌های دور و در فرهنگ‌های مختلف از آن استفاده می‌شده است.


نقره خاصیت ضد میکروب بسیار قوی دارد که می‌تواند از سرما خوردگی و آنفولانزا پیشگیری کند. نقره برای التیام زخم و حفاظت از پوست بسیار مفید است. همچنین به گردش خون و تنظیم حرارت بدن نیز کمک می‌کند. اگر نقره به مقدار مناسب و روش صحیح به‌کار گرفته شود، می‌تواند از بدن در برابر اشعه‌های الکترومغناطیسی که موبایل و سایر وسایل برقی دارند، محافظت کند.

این خواص درمانی نقره به خاطر رسانایی حرارتی و الکتریکی آن است که حرارت و گردش خون بدن را تنظیم می کند. بار مثبت یون‌های نقره، یک میدان رسانایی به‌وجود می آورد که اشعه‌های الکترومغناطیسی را از بدن دور می‌کند.

از جمله خواص در مانی نقره می توان به موارد زیر اشاره کرد:

ضد ویروس

نقره تاثیر ضدعفونی کننده بر آب دارد. آب می‌تواند با ویروس هپاتیت آ و فلج اطفال و ... آلوده شود. اثر این مورد تا جایی است که در سال 2010 گزارشی نوشته شد مبنی بر این که نقره می‌تواند از انتقال ویروس HIV نیز جلوگیری کند. از نقره در کرم‌های موضعی و محافظ نیز استفاده می‌شود.

ضد قارچ

قارچ‌ها در مکان‌های گرم و مرطوب امکان رشد دارند. نقره خاصیت ضد قارچ دارد. یون‌‌های نقره به DNA می‌چسبند و باعث افزایش سیستم دفاع بدن می‌شود و بدین ترتیب مانع از رشد قارچ‌ها می‌شوند. ناگفته نماند که استفاده زیاد از نقره برای این منظور می‌تواند ضررهایی نیز داشته باشد.

ضد باکتری

نقره خاصیت ضد باکتریایی دارد و از آن برای جلوگیری از تاثیرات مخرب باکتری‌ها استفاده می‎شود. از پوشش نقره برای جلوگیری از تاثیر باکتری در وسایل پزشکی ماننده گیره و... دراتاق عمل استفاده می‌شود. یون‌های نقره باکتری‌ها را فلج کرده و با تولید انرژی، مانع از رسیدن مواد مغذی به آن‌ها شده و آن‌ها را از بین می‌برند، همچنین با ایجاد حفره‌های در دیواره سلول‌های باکتری، آن‌ها را پاره و نابود می‌کنند.

خواص دیگر نقره شامل درمان بیماری‌های پوستی، آکنه، برخی از انواع تومورها، بوی بد بدن و دهان و بسیاری از بیماری‌های دیگر می‌گردد.