گالری نقره گاندی به خیابان فرشــــته، پاســـــاژ فرشته تغییر مکان یافت.

تجارت نقره، جهان را به هم متصل کرد.


تجارت جهانی نقره تاثیرات بسیار گسترده‌ای در همه جای دنیا داشت. به طور مثال برخی از این تاثیرات را می‌توان در ژاپن، غرب آفریقا ، آمریکا، چین و اروپا دید.

ابتدا تجارت جهانی نقره از ژاپن شروع شد و به تدریج رشد یافت. این تجارت جهانی نقره، ژاپنی‎ها را تشویق کرد تا کالاهای دیگری نیز برای صادر کردن و حضور در بازار جهانی تولید کنند. بدین ترتیب به‌دنبال ژاپن راه برای آمریکا، اروپا و غرب آفریقا برای ورود به بازار جهانی باز شد.

در غرب آفریقا، حضور اروپایی‌ها در شبکه تجارت جهانی، باعث شد تا تنوع زیادی از کالاها مانند طلا، کالاهای محلی و برده‌ها برای تجارت جهانی به مناطق ساحلی آورده شود. سرانجام، این تجارت تاثیرات عمیقی بر جامعه غرب آفریقا داشت. این موضوع باعث شد تا مسیر تجارت در آفریقا تغییر یابد و حجم زیادی از مردم برای کار به  معادن نقره آمریکا بروند.

در آمریکا، استخراج نقره منجر به مرگ 8 میلیون هندی شد. در همین حال، تولید نقره مکزیکی (که بیش از تولیدات نقره در پرو در قرن 18 بود) منجر به ضرب سکه به ارزش نیم بیلیون پزوی مکزیکی شد که از آن به بعد برای مبادله کالا در چین، هند و غرب آفریقا از آن سکه‌‌های نقره استفاده می‌شد.

تجارت نقره در چین اوایل باعث بهبود و رشد اقتصاد جهانی شد، اما بعدها در سال 1750 میلادی نقره در بازار چین به وفور یافت می‌شد که باعث کاهش ارزش نقره و به‌وجود آمدن تورم شد. کاهش قیمت نقره در چین تاثیر مالی مخربی بر اسپانیا داشت، چراکه به رقبای اروپایی‌اش اجازه داد تا در تجارت جهانی جدید که بر شکر، تنباکو، طلا و برده استوار بود، از او پیشی بگیرند.