گالری نقره گاندی به خیابان فرشــــته، پاســـــاژ فرشته تغییر مکان یافت.

ظروف نقره؛ بادوام و مفید برای سلامتی


نقره از فلزات گرانبهایی است که تا به امروز شناخته شده است. نقره فلزی است با ویژگی‌های خاص و منحصربه‌فرد که آن را برای بسیاری از مصارف مناسب می‌سازد.

ویژگی های نقره:

- نقره رسانای قوی برق  وگرما است. این ویژگی نقره را فلزی مناسب برای انتقال برق و انرژی می‌سازد.

- مردم از قدیم تا به امروز نقره را فلزی گران‌بها می‌دانند و بسیاری از تجارت ها و تبادلات ارزی در زمینه نقره انجام می‌شود.

- نقره اگرچه مانند طلا گران‌بها نیست اما تشابهات زیادی با طلا دارد. نقره مانند طلا کاربرد زیادی در صنعت جواهرسازی دارد. استفاده از آن در ساخت ساعت گردنبند، انگشتر و... امروزه بسیار مرسوم است.

- نقره فلزی نرم است که مانند طلا می‌توان آن را به‌راحتی شکل داد. بنابراین برای استفاده از آن اغلب نقره را با فلز دیگری مخلوط می‌کنند تا قوی‌تر و با دوام‌تر گردد.

50%

- نقره خاصیت ضدعفونی‌کننده دارد و این ویژگی آن را برای استفاده در ساخت ظروف نقره مناسب می‌سازد. نقره میکروب‌ها، باکتری‌ها و قارچ‌ها را از بین می‌برد و بدین ترتیب برای استفاده ما به عنوان ظرف غذا بسیار مفید است و نسبت به سایر فلزات سنگین ضرر کم‌تری دارد. بنابراین ظروف نقره ایده آل برای مصرف و مناسب برای سلامت است. قبل از این که آنتی‌بیوتیک‌های امروزی پیشرفت کنند، از نقره به‌عنوان یک ضدعفونی‌کننده استفاده می‌شد. اما از زمانی که آنتی‌بیوتیک‌ها پیشرفت کردند و به شکل امروزی گسترش یافتند، نقره در زمینه دارویی کنار گذاشته شد اما استفاده از آن برای ساخت ظروف نقره بادوام برای آشپزخانه همچنان ادامه دارد.

50%

- فینیقی‌های باستان از ظروف نقره برای نگه‌داری آب، سرکه و ... استفاده می‌کردند، چرا که نقره به دلیل ویژگی‌های خاصی که دارد می‌تواند نوشیدنی را برای مدت طولانی به‌خوبی نگه‌دارد، بدون اینکه خاصیت و مزه آن تغییر کند و خراب شود.

50%