گالری نقره گاندی به خیابان فرشــــته، پاســـــاژ فرشته تغییر مکان یافت.

سرویس‌های قاشق و چنگال نقره از دیرباز از جمله ظروف نقره پرطرفدار بوده‌اند.


سرویس‌های قاشق و چنگال‌ نقره از جمله ظروف نقره ای هستند که از زمان‌های قدیم  به عنوان میراثی با ارزش در خانه‌ها استفاده و نگهداری شده است. قبل از جنگ جهانی دوم خانواده های اشرافی در آمریکا اغلب برای هر وعده غذایی خود میزی مزین و شیک می‌چیدند و از ظروف نقره در آن استفاده می کردند که در تزیین آن سرویس‌های قاشق وچنگال نقش مهمی ایفا می کردند. این سنت خرید لوازم قیمتی و با ارزش و ظروف نقره امروزه نیز در بسیاری از نقاط دنیا و در بسیاری از خانه ها همچنان ادامه دارد.

پرداخت‌های زیبا بر روی ظروف نقره و سرویس‌های قاشق و چنگال و قیمتی بودن آن‌ها، خرید ظروف نقره را از دیرباز به یک سرمایه‌گذاری هوشمند تبدیل کرده‌است. کسانی که تا به حال ظروف نقره خریداری نکرده‌اند شاید نمی‌دانند در هنگام خرید ظروف نقره باید به چه نکاتی توجه کنند.

در زیر نکاتی برای خرید سرویس قاشق و چنگال نقره و شیوه نگهداری و شستشوی آن‌ها بیان می‌شود:

سرویس‌های قاشق و چنگال نقره از نظر ساختار دو نوع‌اند:

نقره استرلینگ: ظروف نقره ای که 92% نقره در آن به کار رفته و مابقی آن مس است، که این نوع بسیار گرانبها و با ارزش و بهترین نوع ظروف نقره هستند.

روکش نقره: در این ظروف نقره آلیاژ اصلی نیکل، مس، یا زینک است ولی روکش نقره دارند. ظروف نقره با روکش نقره بسیار ارزان‌تر هستند ولی ممکن است بعد از گذشت زمان رویه نقره آن‌ها از بین برود.

خریداران ظروف نقره باید به نشان حک شده بر روی ظروف نقره توجه کنند. این نشان شامل نام شرکتی که ظرف نقره را تولید کرده و سال تولید آن می‌شود، در ظروف نقره استرلینگ نیز کلمهSterling  یا 92% حک شده است. این نشان گارانتی است برای ظروف نقره شما.

تعداد: متداول ترین سرویس‌های قاشق و چنگال شامل پنج آیتم می‌شود. قاشق سوپ خوری، قاشق و چنگال، کارد و چنگال. شما می توانید بسته به نیازتان تعداد و نوع آن ها را مشخص کنید.

50%

شستشو: اگر می‌خواهید از ماشین ظرفشویی برای شستشوی سرویس قاشق و چنگال استفاده کنید، باید از مواد شوینده مناسبی که ملایم، بدون رنگ و بو و... استفاده کنید. اما متخصصین امر توصیه می‌کنند که بهتر است ظروف نقره را با دست شست و بلافاصله با یک پارچه نرم خشک کرد تا دوام و درخشندگی بیشتری داشته باشند.

نگه‌داری: برای نگه‌داری سرویس قاشق و چنگال نقره، بهتر است آن‌‌ها را در جعبه‌ای قرار دهید تا با اکسیژن کم‌تری در تماس باشند و کدر نشوند. همچنین آ ن‌ها را با فاصله از هم قرار دهید تا خط و خراشی بر روی آن‌ها نیافتد.

50%