گالری نقره گاندی به خیابان فرشــــته، پاســـــاژ فرشته تغییر مکان یافت.

نقره فلزی گرانبهاست که از گذشته تا به امروز استفاده‌های زیادی از آن شده است.


نقره فلزی گرانبهاست  که از زمان‌های بسیار دور تا به امروز از آن استفاده‌های زیادی می‌شود. ساخت ظروف نقره ازجمله موارد استفاده از آن است. ظروف نقره، طیف وسیعی از ظروف نقره پذیرایی (بشقاب، قاشق و چنگال، چاقوو...) را شامل می‌شود.

ظروف نقره

نقره  فلزی ظریف و شکننده است که برای استفاده از آن باید با فلز دیگری ترکیب ‌شود. به همین دلیل از لحاظ مواد تشکیل دهنده به سه نوع اصلی تقسیم بندی می‌شود: ظروف نقره استرلینگ، ظروف نقره بریتانیا و ظروف نقره شفیلد، که تفاوت آن‌ها در درصد استفاده از نقره می‌باشد. ظروف نقره استرلینگ با 92%نقره بهترین نوع نقره محسوب می‌شوند. ظروف نقره بریتانیا دارای بالاترین عیار یعنی 95.8% نقره می‌باشند که با توجه به موضوع شکننده بودن نقره، خیلی مقاوم نخواهند بود.

ظروف نقره

برای تشخیص ظروف نقره اصل از ظروف نقره آبکاری شده، می‌توان به روش سنتی، یعنی استفاده از آهن‌ربا، عمل کرد. اگر آهن‌ربا به ظروف نقره چسبید نشان می‌دهد آبکاری شده‌اند، آهنربا به  ظروف نقره استرلینگ نمی چسبد.

کشور ما در زمینه ساخت ظروف نقره بسیار قدرتمند است، ظروف نقره اصفهان، ظروف نقره تبریز، ظروف نقره زنجان از بهترین ‌ها در این زمینه هستند که  به صورت هنرمندانه ای ساخته می‌شوند و طرفداران زیادی دارند.

ظروف نقره می‌توانند هم به عنوان ظروف مصرفی برای پذیرایی و... مورد استفاده قرار بگیرند هم به صورت تزیینی، و به این طریق  زیبایی و جذابیت بصری زیادی هم به میز شما هم به دکور منزلتان می‌دهد.

ظروف نقره

ظروف نقره نیاز به مراقبت زیادی دارند، درغیر این صورت کدرشده و نیاز به جلا دادن دارند. اگر جلا دادن ظروف نقره به‌درستی انجام نشود، ممکن است لایه نقره در ظروف نقره شفیلد (که پایین ترین عیار نقره را دارند) از بین برود.

ظروف نقره

 

شاید یکی از دلایلی که مانع خرید ظروف نقره توسط مردم شود، ترس از کدرشدن و از دست رفتن زیبایی آن‌ها باشد، در صورتی‌که باید بدانید این امر قابل پیشگیری است و بهتر است از کدر شدن آن‌ها جلوگیری کرد. علت اصلی کدر شدن ظروف نقره رطوبت است. بنایراین ظروف نقره‌تان را همیشه خشک نگه‌دارید و با قراردادن آن‌ها در مکان‌هایی که رطوبت کمتری دارند مانع از کدر شدن ظروف نقره‌تان شوید.