گالری نقره گاندی به خیابان فرشــــته، پاســـــاژ فرشته تغییر مکان یافت.

کشورهای پیشرو در تولید نقره در جهان

مکزیک، چین و پرو از کشورهای پیشرو در استخراج و تولید نقره در جهان هستند.


نقره سنگ معدنی است که با نماد Ag نشان داده می‌شود و ظاهر آن به شکل الماس فلزی و سفید رنگ است. نقره به خاطر مقاومتی که در برابر آثار مخرب اکسیژن و رطوبت دارد و همچنین به خاطر قابلیتش برای بازتاب نور و ظاهر سفید و زیبایش ارزشمند است و طرفداران زیادی دارد. نقره در طبیعت به صورت ترکیبی یافت می‌شود که معمولا با سرب و یا مس ترکیب است. هر سنگ معدنی که شامل نقره می‌شود مقدار کمی از آن را در خود دارد که معمولا 0.085% است. سنگ‌های معدنی حاوی نقره به روش‌های مختلفی استخراج می شوند که انتخاب روش استخراج بستگی به سنگی که با نقره ترکیب شده است، دارد(سرب، زینک یا مس).

مکزیک
مکزیک بزرگترین تولید کننده نقره در جهان است. در سال 2013 این کشور 5.400 تن نقره تولید کرد. شرکت Fresnillo در مکزیک بزرگترین تولیدکننده نقره در جهان است، این شرکت در بخش‎های مختلف کشورطلا نیز استخراج می‌کند. شرکت Goldcorp تولید کننده بزرگ دیگری در مکزیک است که نقره استخراج و تولید می‌کند.
چین
چین دومین کشور تولید کننده نقره در جهان است. در سال 2002 چهارمین کشور بود که با افزایش تولیدات، جایگاهش افزایش یافت و در سال 2013 کل تولیدات چین در زمینه نقره به 4.000 تن رسید. چینی‌ها همچنین استخراج معادن دیگر را نیز در کشورشان توسعه دادند و بدین ترتیب روز به روز در این زمینه پیشرفت کردند. 95% نقره تولید شده در چین در نتیجه استخراج معادن دیگر است، بنابراین نقره در چین محصول جانبی به شمار می آید.
پرو
پرو نیز سومین کشور تولید کننده نقره در جهان است که در سال 2013، تولیداتش 3.500 تن بوده است. این کشور بزرگترین سهام نقره را در جهان دارد. بیشتر نقره در پرو از معادن مس این کشور بدست می‌آید.
روسیه و استرالیا
در سال 2013 هر دوی این کشورها 1.700 تن نقره تولید کرده اند و هردو جایگاه چهارم را در تولید نقره در جهان دارند.
بولیوی، شیلی، لهستان، آمریکا و کانادا نیز از دیگر کشورهای بزرگ تولید کننده نقره در جهان هستند.

ایران نیز یکی از تولیدکنندگان نقره است و از نقره برای ساخت جواهرات، ظروف نقره، مسکوکات و... استفاده می‌شود. شهرهای اصفهان، تبریز و زنجان در زمینه نقره سازی و ساخت ظروف نقره شهرت زیادی دارند.