ارز دانشجویی

021 - 8501
صرافی گاندی

ارز دانشجویی

ارز دانشجویی

با اعلام بانک مرکزی، نرخ ارز دانشجویی تعیین تکلیف شد.


در ادامه‌ی تعیین تکلیف نرخ ارز و اصلاحات وضعیت ارگان‌ها و افرادی که مبادرت به دریافت نرخ ارز دولتی داشتند بانک مرکزی در اطلاعیه ای در تاریخ ۹ شهریور ۱۳۹۷ تکلیف نرخ ارز دانشجویی را تعیین کرد. بر طبق خبری که بانک مرکزی در وب سایت رسمی خود منتشر کرده است، دانشجویان تنها تا پایان شهریور ماه قادر به دریافت ارز با نرخ دانشجویی هستند و پس از آن تاریخ با نرخ بازار آزاد باید ارز تهیه نمایند. همچنین در اطلاعیه بانک مرکزی عنوان شده است که دو بانک عامل اقدام به پرداخت ارز به دانشجویان می‌نمایند اما نامی از آن‌ها برده نشده است.

در ادامه متن اطلاعیه بانک مرکزی را عینا می‌خوانیم:

" به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، ارز دانشجویی بابت نیمسال اول تحصیلی سال ۲۰۱۸ و تا تاریخ ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ قابل پرداخت بوده و پس از تاریخ مورد اشاره ارز دانشجویی به نرخ بازار و از طریق دو بانک پرداخت می شود.
گفتنی است، در همین زمینه اطلاع رسانی لازم از سوی بانك مركزی به سازمان های مربوطه انجام شده است. "

گفتنی است تا پیش از این ارز دانشجویی که جز ارزهای خدماتی محسوب می‌شد با نرخ 4200 تومانی در اختیار دانشجویان قرار می‌گرفت. بعد از اجرایی شدن بسته جدید ارزی از سوی بانک مرکزی و اضافه شدن 23 ارز خدماتی با قیمت 4200 تومانی، نرخ ارز دانشجویی بلاتکلیف مانده بود که با اعلام بانک مرکزی این نرخ ارز نیز تعیین تکلیف گردید.